Väčšina z nich sa snažila zmeniť svet k lepšiemu. Svojím vynálezom často zasvetili celý život. Ironicky sa im ich vynálezy nakoniec stali osudnými. Prinášame vám zoznam ľudí, ktorých zabili vlastné vynálezy! 

Franz Reichelt 

Tento Francúz s rakúskym pôvodom zasvetil svoj život vývoju padákového obleku. Vizuálne sa podobal dnešným wing suitom a mali ho používať piloti. Začiatkom 20. storočia boli lietadlá relatívne novým vynálezom. Únikový plán pre pilotov v padajúcom lietadle preto nebol ešte celkom domyslený.  Franz pri prvých testoch použil figuríny. Výsledky ho natoľko ohúrili, že sa rozhodol otestovať svoj padákový oblek na vlastnej koži. Vyviezol sa na vrch Eiffelovky a skočil z výšky 57 metrov. Oblek nefungoval tak ako Franz predpokladal a pri dopade na zmrznutú zem ihneď zomrel. 

Horace Lawson Hunley

Tento americký právnik bol vždy fascinovaný ponorkami. So stavbou vlastných strojov začal už počas občianskej vojny. V roku 1863 sa rozhol ísť spolu so 7 členným týmom na ponorkovú misiu. Ponorka sa potopila ale Horace sa dokázal zachrániť. Svoju ponorku vylepšil a skúsil svoje šťastie na ďalšej misií. Novej ponorke sa podarilo ako prvej na svete potopiť nepriateľskú loď. Bohužial aj po tomto úspechu sa ponorka opäť potopila a zobrala si so sebou a Horace-a. 

Perillos z Atén

Perillosov vynález nebol vytvorený za účelom pomáhať ale prinášal bolesť. Preto si pravdepodobne zaslúžil čo sa mu stalo…  Perillos bol Aténsky obrábač broznu, ktorý vymyslel “bronzového býka“. Tento býk bol dutý a do vnútra sa zatvárala osoba, ktorú ste mali v pláne mučiť. Následne sa zapálil oheň pod býkom, čo v podstate osobu vo vnútri upieklo. Býk bol nadizajnovaný tak, aby výkriky vychádzajúce z jeho útrob boli čo najhlasnejšie. Perillos sa rozhodol predstaviť tento vynález na sebe samom, no zostal vnútri dlhšie ako plánoval…

Marie Curie 

Marie je prvým človekom v histórii, ktorý počas svojho života obdržal hneď 2 nobelové ceny. Táto chemička a fyzička sa presávila svojím výskumom o radioaktivite. Tento výskum sa jej 4. júla 1934 stal osudným. Počas svojho výskumu sa nevedomky vystavovala obrovským dávkam radioaktívneho žiarenia, čo sa podpísalo na jej zdraví.